fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Igor Tuleya stawił się do pracy w sądzie

Igor Tuleya
Fot. Paweł Rochowicz
Sędzia Igor Tuleya przyszedł we wtorek rano do Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie złożył wniosek o dopuszczenie do orzekania. Jego zdaniem TSUE potwierdził, że nie doszło do jego zawieszenia przez Izbę Dyscyplinarną, gdyż ta nie miała do tego prawa.

Wniosek trafił na biurko wiceprezesa Sądu Okręgowego Przemysława Radzika, gdyż prezes Piotr Schab przebywa na urlopie. 

Przypomnijmy, że Igor Tuleya nie orzeka od 244 dni. 18 listopada 2020 r.  został pozbawiony immunitetu i zawieszony w obowiązkach służbowych  uchwałą Izby Dyscyplinarnej SN.

Orzeczenia TSUE oznaczają również, że prezes stołecznego Sądu Okręgowego Piotr Schab ma obowiązek niezwłocznie dopuścić sędziego Tuleyę do pracy. Podobny obowiązek ciąży na prezesie Sądu Rejonowego w Olsztynie w odniesieniu do sędziego Pawła Juszczyszyna.

- Spełniam swój obowiązek, jestem sędzią i powinienem orzekać. Złożę wniosek do prezesa sądu o dopuszczenie mnie do orzekania, umożliwienie wykonywania służby sędziowskiej - powiedział Igor Tuleya dziennikarzom przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie. - Zobaczymy, co zrobi prezes. Jeśli przestrzega prawa, to powinien umożliwić mi wychodzenie na salę sądową - dodał.

Tuleya zapowiedział, że jeśli prezes SO odrzuci jego wniosek, złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA