fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Szansa na staże i przydatną wiedzę

W grzy symulacyjnej triumfy święcili studenci SGH. Zajęli pierwsze i drugie miejsce (na zdjęciu zwycięski zespół).
materiały prasowe
Ponad 1800 młodych ludzi wzięło udział w X edycji jednego z największych projektów organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.
17 najlepszych uczelni z całej Polski uczestniczyło w tegorocznej jubileuszowej edycji programu Drogowskazy Kariery realizowanego pod patronatem medialnym „Rzeczpospolitej". Studentom z ośmiu miast udało się zorganizować niemal 130 warsztatów, case studies i wykładów prowadzonych przez twórców startupów oraz wspierających ich aniołów biznesu.
1800 uczestników tegorocznego programu mogło za darmo zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej karierze, ale również poznać specyfikę pracy w różnych branżach i u różnych potencjalnych pracodawców, którzy współpracują przy projekcie. Z kolei pracodawcy mieli okazję zaprezentować swoją ofertę praktyk czy staży.
Drogowskazy Kariery są również propozycją dla studentów, którzy przymierzają się do założenia własnej firmy; do nich skierowana była organizowana w ramach programu konferencja Odkrycie Rynku. Zwieńczeniem projektu była gra symulacyjna. Jej uczestnicy w trzyosobowych zespołach musieli założyć swój własny startup, pozyskać finansowanie i zmierzyć się z różnymi kryzysami na rynku. Pierwsze miejsce zajął zespół studentów SGH: Nykyta Politychyi, Maryna Zhuk, Aliaksander Ighnacik.
Więcej www.drogowskazykariery.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA