Ścieżki kariery

Czas na konkurencyjną edukację

Adobe Stock
O wyzwaniach, które cyfrowa transformacja stawia obecnie przed systemem edukacji, będą debatować w Gdańsku przedstawiciele środowisk naukowych, biznesu, oraz eksperci z Polski i z zagranicy.

Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje - tę tezę stawiają organizatorzy konferencji Konkurencyjna Edukacja - „Uczelnia Idea. Cyfrowa Transformacja”, która odbędzie się w środę 18 b.m. w Gdańsku, pod patronatem medialnym „Rzeczpospolitej”.

– Żyjemy, uczymy się i pracujemy w świecie, w którym zmiany następują z niespotykaną wcześniej prędkością. Brakuje nam czasu na głębszą refleksję nad tym, dokąd tak pędzimy. Właśnie po to – by niejako wymusić zatrzymanie się i zastanowienie – jako organizatorzy konferencji, stawiamy odważną tezę: „Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje – wyjaśnia Ewa Sowińska, Partner ESO Audit i członek Rady Programowej konferencji.

Wydarzenie zorganizowane przez Studia MBA Politechniki Gdańskiej, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, Gdański Klub Biznesu, ESO Audit i Fundacja GAP, jest częścią cyklu Open Eyes Economy on Tour.

Konferencję, która rozpocznie się o 10 rano w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, zaplanowano w atrakcyjnej formule łączącej wykład, „power speech” (wygłosi ją Alain Heureux z Brussels Creative and Creative Ring) i debatę oksfordzką - z udziałem publiczności.

Podczas debaty odpowiedzi na pytania związane z cyfrową transformacją (m.in. jak w pełni wykorzystać możliwości, które daje ona w sferze edukacyjnej, akademickiej, biznesowej i osobistej?) będzie szukać grono znanych ekspertów u praktyków, w tym: prof. Jerzy Hausner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; ekonomista prof. Dariusz Filar; Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego; prof. Julita Wasilczuk z Politechniki Gdańskiej; Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej VOX i Tom Clark z Center for Innovative Education w Brukseli.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązuje rejestracja.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL