fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

#RZECZoBIZNESIE: Katarzyna Smolińska: Pogotowie Naukowe pomaga uczniom uwierzyć w siebie

tv.rp.pl
Każdy uczeń wychodzi z fundacji z podwyższonymi ocenami, albo ze zdaną poprawką. Efekt jest widoczny praktycznie od razu – mówi Katarzyna Smolińska, fundacja Świat na Tak, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Wyrównywanie szans edukacyjnych to wielki problem. Gość tłumaczyła, że te szanse najprościej wyrównywać przez indywidualną i systematyczną pracę, czyli korepetycje. - Różne są powody braków w nauce. Czasem są to różne możliwości percepcyjne, czasem są zbyt liczne klasy – mówiła Smolińska.

Fundacja Świat na Tak już od 17 lat prowadzi zajęcia w ramach Pogotowia Naukowego, które polegają na systematycznej i indywidualnej pracy z uczniem. Gość tłumaczyła, że czasem nauczyciel spotyka się z kilkorgiem uczniów, ale stara się indywidualnie podchodzić do ich problemów.

- Organizujemy również spotkania z psychologiem. Czasem te braki wynikają z deficytów wychowania rodzinnego czy środowiskowego. Wtedy pomoc psychologiczna jest potrzebna. Niesamowicie to potem działa na młodego człowieka. On sobie zaczyna radzić w nauce i zaczyna wierzyć w siebie – mówiła Smolińska.

Zauważyła, że czasem przez tragedie osobiste uczeń był zablokowany. - Dzięki spokojnemu podejściu nauczyciela mógł się odblokować i pójść dalej – oceniła.

Zaznaczyła, że każdy uczeń wychodzi z fundacji z podwyższonymi ocenami, albo ze zdaną poprawką. - Efekt jest widoczny praktycznie od razu – mówiła.

Fundacja Świat na Tak ciągle szuka nauczycieli. Szczególnie nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, chemii, fizyki i matematyki.

- Jeżeli jest nauczyciel, który chciałby coś jeszcze zrobić dla uczniów powinien zgłosić się do fundacji. Mogą odmienić życie młodym ludziom i niezwykle im pomóc – apelowała Smolińska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA