fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż CBOS: Notowania rządu najgorsze od 2015 roku

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Prawie połowa ankietowanych Polaków jest niezadowolona z faktu, że rządowi szefuje Mateusz Morawiecki. działania rządu negatywnie ocenia 52 proc. respondentów i jest to najgorsza ocena od 2015 roku - wynika z sondażu CBOS.

Jako przeciwnicy gabinetu Morawieckiego opowiedziało się 43 proc. badanych. Oznacza to wzrost liczby niezadowolonych o 9 pkt. proc. Odsetek zadowolonych spadł o 5 pkt. proc., do poziomu 33 proc.

Czytaj także:

Przewaga PiS nad KO spadła z 10 do 4 pkt. proc.

Obojętność wobec rządu spadła z 25 do 20 pkt. proc.

Prawie połowa, 49 proc. respondentów, jest niezadowolona, że Morawiecki jest szefem rządu - w tym przypadku odsetek krytyków wzrósł aż o 11 pkt. proc. Aprobatę dla premiera wyraża 36 proc. ankietowanych - o 10 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu.

Zdania na ten temat nie ma 16 proc.

Równie duże spadki poparcia dotyczą działań rządu. Wyniki jego pracy negatywnie ocenia obecnie 52 proc. pytanych - o 12 więcej niż w poprzednim sondażu, pozytywnie - 35 proc. (spadek o 13 pkt. proc.).  12 proc. nie ma zdania.

Aż 58 proc. ankietowanych uważa, że polityka, którą prowadzi rząd premiera Morawieckiego, nie daje szans na poprawę sytuacji gospodarczej kraju. To o 11 pkt. proc. więcej niż w zeszłym miesiącu.

Odmiennego zdania jest 30 proc. badanych  - oznacza to spadek o 11 pkt. proc. Zdania nie ma 12 proc.

Źródło: CBOS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA