fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Piotr Müller: Weto prezydenta to nie jest najlepsze rozwiązanie

Piotr Müller
rp.pl
- Rząd jest za tym, by prezydent podpisał uchwalone przez parlament przepisy, ale to jest prawem konstytucyjnym prezydenta, by decydować o tym, czy zawetować ustawę, czy skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego - komentował zmiany w Kodeksie karnym rzecznik rządu Piotr Müller.

Prezydent Andrzej Duda może zawetować nowelizację Kodeksu Karnego. Prezydencki minister Andrzej Dera stwierdził, że zmiany uchwalono zbyt pospiesznie. - Andrzej Duda, podejmując decyzję, czy podpisać nowelizację, rozważy także wątpliwości dotyczące trybu - powiedział.

O dalszych krokach mówił rzecznik rządu Piotr Müller. - Nawet jeżeli pan prezydent zawetuje tę ustawę, to nie jest powód, żeby wyły syreny - powiedział w Polsat News.

- To jest prawem konstytucyjnym prezydenta, by decydować o tym, czy zawetować ustawę, czy skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

Zapytany, czy skierowanie ustawy do TK, byłoby policzkiem dla rządu, Müller odpowiedział, że to "za duże słowo". 

- To właśnie jest ta różnica w stosunku do tego, co było wcześniej. Zakładamy że prezydent ma swoje uprawnienia i realizuje je. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby podpisał taką ustawę, ale to sprawa prezydenta - powiedział.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA