fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jacek Sasin zostanie wicepremierem?

tv.rp.pl
Odejście z rządu Beaty Szydło, wicepremier stojącej na czele Komitetu ds. społecznych, nie doprowadzi do zmniejszenia się liczby wicepremierów w rządzie - informuje RMF FM. Wicepremierem w miejsce Szydło może zostać szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Obecnie w rządzie jest trzech wicepremierów: Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Beata Szydło. Po odejściu Szydło rząd nadal ma mieć trzech wicepremierów - informuje RMF FM. Nie jest jednak jasne, czy nowy wicepremier tak jak Szydło będzie stał na czele Komitetu ds. społecznych.

Z informacji RMF FM wynika, że Sasin jest jednym z kilku kandydatów na wicepremiera. Wiadomo też, że miejsce polityków odchodzących z rządu zajmą również osoby związane z polityką, a nie bezpartyjni fachowcy.

Nowy ministrowie mają być przymierzani do bycia liderami list w wyborach do parlamentu.

Podczas czwartkowych konsultacji premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Andrzejem Dudą ws. rekonstrukcji rządu propozycje kandydatów na ministrów miał zgłaszać również prezydent. 

Po wygranych przez PiS wyborach do PE z rządu oprócz Szydło odejdą też m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, rzecznik rządu Joanna Kopcińska oraz minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Wszyscy oni zdobyli mandaty europosłów.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA