fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Rekordowy listopad dla nowych miejsc pracy

Fotorzepa, Sławoir Mielnik
Mimo obniżki wieku emerytalnego i problemów ze znalezieniem chętnych do pracy zatrudnienie w firmach rośnie wyjątkowo szybko.

W listopadzie w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych było 6 mln i 53 tys. osób, czyli o 4,5 proc. więcej niż przed rokiem – podał w poniedziałek GUS. Do takich dynamik już zdążyliśmy się przyzwyczaić w tym roku, ale można też mówić o rekordach.

W samym listopadzie (w porównaniu z październikiem) przybyło 17,2 tys. nowych etatów, co okazuje się największym wzrostem w tym miesiącu w historii badania. Poprzedni rekord padł w listopadzie 2006 r., gdy stworzono 15 tys. etatów.

– To duża niespodzianka zważywszy na rosnące trudności firm w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników, a także obniżenia wieku emerytalnego od 1 października tego roku – komentuje Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska. – Nie znamy kompozycji tego wzrostu, czyli w jakich branżach zatrudnienie rośnie najszybciej, jednak nawet bez tego można przyznać, że wynik jest imponujący – podkreśla zespół ekonomistów mBanku. I stawia dosyć śmiałą tezę, że być może ograniczeni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA