fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Razem: Członkowie zarządów w dziewięć dni zarobili tyle, ile pracownik przez rok

Facebook
Partia Razem na swoim profilu na Facebooku informuje, że 9 stycznia przypada "Dzień tłustego kocura".

Jak tłumaczą politycy Razem 9 dni roku wystarczy, alby "przeciętny menedżer spółki z indeksu WIG20 zarobił tyle, ile zwykły pracownik zarabia przez cały rok".

Razem powołuje się przy tym na "medianę rocznych zarobków członków zarządów spółek z WIG20 wynoszącą aż 1 700 000 zł brutto, co oznacza zarobek rzędu 4700 zł dziennie". "Tymczasem mediana zarobków w Polsce to tylko 3511 zł brutto" - czytamy na profilu partii na Facebooku.

Razem zwraca uwagę, że "mimo dobrej koniunktury i wzrostu płac dziura między zarobkami większości a elit wciąż jest ogromna". "Mimo obietnic PiS nie zwiększył kwoty wolnej od podatku, nie zrobił też nic, by ukrócić przywileje podatkowe najzamożniejszych" - przekonuje partia, której jednym z postulatów wyborczych w 2015 roku było zwiększenie progresji podatkowej w Polsce (najbogatsi mieliby płacić 75 proc. podatku).

"Zarabiający astronomiczne kwoty prezesi i członkowie zarządów spółek powinni płacić większe podatki. Ciężar utrzymania publicznej edukacji czy opieki zdrowotnej nie może leżeć w tak dużym stopniu tylko na barkach niezamożnej większości" - przekonuje Razem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA