fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Policja szukała narkotyków. Znalazła dzieła Picassa, Warhola i Chagalla

AFP
Od dwóch lat szwedzkie i hiszpańskie służby pracowały nad rozbiciem siatki przestępczej podejrzanej o przemyt dużych ilości narkotyków. Podczas jednego z przeszukiwań, które przeprowadzono w ramach akcji, policja znalazła dzieła popularnych artystów.

Podczas ostatniej akcji funkcjonariusze policji gotówkę, zegarki, biżuterię, meble, a nawet zaginione dzieła sztuki. Wśród nich były między innymi obrazy Pabla Picassa, Andy'ego Warhola i Marca Chagalla. Na razie nie wiadomo jednak, o jakie dzieła dokładnie chodzi. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że część mebli została skradziona podczas serii włamań, do których doszło jakiś czas temu w rejonie Sztokholmu.

- Skonfiskowaliśmy wiele cennych dóbr. Współpraca hiszpańskimi służbami była kluczowa - podkreślił Christer Nilsson, szef szwedzkiego wydziału śledczego.

W grudniu 2020 roku policja zatrzymała mężczyznę z Helsingborga, podejrzanego o kierowanie organizacją przestępczą, o której mowa. Podejrzewa się go o przemyt narkotyków i pranie brudnych pieniędzy na dużą skalę. Mężczyzna został poddany ekstradycji do Hiszpanii.

Źródło: Ugolini, Sputnik news
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA