fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Żołnierze zakończyli incydent na pokładzie tankowca u wybrzeży Wielkiej Brytanii

tankowiec
Adobe Stock
Na pokładzie tankowca znajdującego się u wybrzeży Isle of Wight znajdowały się osoby nieuprawnione. Załoga próbowała zatrzymać je w jednej z kabin. Po kilku godzinach na pokład weszli żołnierze sił specjalnych, a pasażerowie na gapę zostali zatrzymani. Wcześniej lokalne radio informowało, że doszło do próby porwania jednostki - doniesienia te nie zostały jak dotąd potwierdzone.

Richard Meade, redaktor czasopisma morskiego "Lloyd's List" powiedział Sky News, że na statku ukryło się siedem osób, prawdopodobnie obywateli Nigerii. Załoga odkryła pasażerów na gapę i próbowała zamknąć ich w jednej z kabin, napotkała jednak na opór. Ze statku nadano sygnał alarmowy.

Po pewnym czasie policja przekazała, że pasażerowie na gapę grozili załodze i że nikt nie odniósł obrażeń. Wcześniej korespondent Sky News informował, że załoga ukryła się w bezpiecznym miejscu.

Z kolei stacja radiowa z Isle of Wight donosiła, że doszło do próby porwania tankowca. Inne źródła nie potwierdziły tej informacji.

O godz. 10:30 czasu lokalnego tankowiec Nave Andromeda miał wpłynąć do portu w Southampton. Jednostka przez kilka godzin znajdowała się u wybrzeży Isle of Wight. Wokół statku ustanowiono strefę bezpieczeństwa o promieniu pięciu mil morskich.

W ciągu ostatnich godzin tankowiec zygzakował.

Policja i straż przybrzeżna zostały powiadomione o incydencie. Nad tankowcem krążył śmigłowiec straży. Policja poprosiła o wsparcie wojsko.

Członek Izby Gmin Bob Seely przewidywał, że sprawą zajmą się antyterrorystyczne oddziały Królewskiej Marynarki Wojennej.

Wieczorem żołnierze brytyjskich sił specjalnych weszli na pokład tankowca i zatrzymali siedem osób. Według doniesień, operacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, a incydent został zakończony.

Mierzący 228 m tankowiec Nave Andromeda 6 października wypłynął z Lagosu, przewozi 42 tys. ton ropy. Jednostka, której armatorem jest firma z Grecji, jest zarejestrowana w Liberii.

Źródło: rp.pl / Sky News, Isle of Wight Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA