fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Nieudane zatrzymanie syna "El Chapo". Będzie śledztwo

AFP
Prokurator generalny w Meksyku zapowiedział, że zostaną sprawdzone wszystkie osoby, które były zaangażowane w nieudaną operację aresztowania syna króla narkotyków Joaquina "El Chapo" Guzmana.

W ubiegłym tygodniu w Culiacan zatrzymano Ovidio Guzmana. Członkowie jego kartelu w odpowiedzi doprowadzili w mieście do chaosu. W kilku dzielnicach zaczęły płonąc pojazdy, a po ulicach jeździły samochody z zamontowanymi karabinami maszynowymi.

Łącznie zginęło osiem osób. 

- Przeprowadzimy szczegółowe dochodzenie w celu ustalenia odpowiedzialności wszystkich zaangażowanych stron - zapowiedział prokurator Alejandro Gertz.

- Nie chodzi tylko o działania jednego urzędnika państwowego lub jednego przestępcy. Będziemy analizować wszystkie fakty - dodał.

Po decyzji o uwolnieniu Ovidio Guzmana krytyka spadła na prezydenta. Andres Manuel Lopez Obrador bronił działań swojego zespołu i powiedział, że podjęto decyzję o ochronie życia ludności cywilnej.

Zdaniem prokuratora decyzja o uwolnieniu szefa kartelu nie została podjęta bezpośrednio przez prezydenta. Obrador stwierdził, że ma czyste sumienie i może zeznawać w tej sprawie.

28-letni Ovidio Guzman jest jednym z co najmniej 10 dzieci "El Chapo" Guzmana, który w Stanach Zjednoczonych odbywa karę dożywotniego więzienia.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA