fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Niemcy: Prawicowi ekstremiści planowali "polować" na cudzoziemców

AFP
Z przygotowanego przez niemiecką policją raportu wynika, że rok temu w Chemnitz miały miejsce polowania na cudzoziemców.

Z dokumentami policji zapoznali się dziennikarze "Süddeutsche Zeitung". Funkcjonariusze dotarli do wiadomości wymienianych między członkami skrajnie prawicowych grup w dniach 26-28 sierpnia.

Policja stwierdziła, że uczestnicy rozmowy zgodzili się na "polowanie", chwalili się także osiągnięciem postawionych sobie celów.

Demonstracje, do których dochodziło w Chemnitz, spowodowały, że miasto zostało określone przez światowe media jako neonazistowska twierdza, w której obcokrajowcy nie są mile widziani.

W kraju wywołało to debatę, czy obcokrajowcy rzeczywiście byli celem ataku. Wydarzenia te niemal doprowadziły do obalenia koalicyjnego rządu w Berlinie.

Demonstracje rozpoczęły się po tym, jak podczas festiwalu z okazji 875. rocznicy założenia miasta zadźgano Niemca. Do więzienia trafił obywatel Syrii.

Nowe dowody pojawiają się rok po zamieszkach i zaledwie kilka dni przed wyborcami w Saksonii. Z raportu wynika, że uczestnicy byli gotowi do "użycia przemocy wobec funkcjonariuszy policji, osób z zagranicznym pochodzeniu, przeciwników politycznych i dziennikarzy".

Dokumenty wskazują, że ekstremiści wielokrotnie używali określania "polowanie".

Władze kontynuują dochodzenie w sprawie wydarzeń sprzed roku.

Źródło: The Local
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA