fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Niemcy: Lokalny polityk zabity strzałem w głowę

AFP
Lokalny polityk CDU z niemieckiego miasta Kassel został znaleziony martwy. Mężczyzna zginął od strzału w głowę. Na miejscu nie znaleziono broni.

Prokurator Horst Streiff poinformował, że służby poszukują sprawcy. Jednocześnie śledczy poinformował, że nie ma dowodów, które wskazywałyby na samobójstwo.

65-letni Walter Luebcke z partii CDU został znaleziony w niedzielę po północy na tarasie swojego domu w Wolfhagen, niedaleko Kassel.

Policja poinformowała, że polityk został z bliska postrzelony w głowę z pistoletu. W opublikowanym oświadczeniu jego partia napisała, że mąż i ojciec dwójki dzieci "nigdy nie bał się wyrażać otwarcie swoich opinii".

Dziennik "Bild" przypomniał, że Luebcke w 2015 roku, podczas masowego napływu migrantów do Niemiec, zdecydowanie opowiadał się za prawami uchodźców, co przełożyło się na gniewne komentarze ze strony skrajnie prawicowych aktywistów.

Komendant policji w Hesji Sabine Thurau powiedziała jednak, że nie ma dowodów na związek między tymi komentarzami a jego śmiercią.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA