fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Strzelanina w USA. Napastnik był weteranem wojennym

Ian Long
Twitter
Sprawcą ataku na bar w Kalifornii w USA był weteran wojenny Ian Long. 28-latek zabił 12 osób, a następnie popełnił samobójstwo

W klubie nocnym w kalifornijskim Thousand Oaks doszło do strzelaniny. Mężczyzna oddał kilkadziesiąt strzałów z broni półautomatycznej. Zginęło co najmniej 12 osób. 13. ofiarą jest sprawca.

W lokalu o nazwie Borderline Grill and Bar przebywało wówczas nawet kilkaset osób. Jest to miejsce często odwiedzane przez studentów.

Przemawiając dziś na konferencji prasowej szeryf powiedział, że podejrzany został zidentyfikowany jako weteran Korpusu Morskiego Stanów Zjednoczonych, 28-letni Ian Long.

W wojsku służył od 2008 do 2013 roku. W tym czasie był na misji w Afganistanie. Za swoją służbę otrzymał wiele odznaczeń.

Osoby, które razem z nim mieszkały na studiach, twierdzą, że był typem samotnika. Po trzech latach rzucił uczelnię. W 2016 roku wrócił do swojego rodzinnego domu, a jeden z sąsiadów powiedział "Daily Mail", że jego matka "żyła w strachu, że coś się z nim stanie".

Napastnik użył pistoletu kalibru Glock 21 kalibru 45 z rozszerzonym magazynem. Long dodatkowo porozrzucał po lokalu granaty dymne.

Policja poinformowała, że mężczyzna miał wcześniej kontakt z organami ścigania. W kwietniu, po incydencie w jego domu, kontaktował się z nim specjalista ds. zdrowia psychicznego. Stwierdzono, że jest "porywczy i zachowuje się irracjonalnie", jednak nie został wówczas aresztowany.

Long po ataku popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono wewnątrz baru. Motywy jego działania nie są jeszcze znane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA

#OaksInc: Ongoing active shooter incident reported at Borderline in @CityofTO . Please stay away from area. Active law enforcement incident. Multiple injuries reported. Details still being determined. Multiple ambulances requested. @VCFD pic.twitter.com/4X3b8KMisc


— VCFD PIO (@VCFD_PIO) 8 listopada 2018
REKLAMA