fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Kim były ofiary strzelaniny w liceum w Santa Fe

AFP
Ośmioro uczniów i dwójka nauczycieli - to ofiary piątkowej strzelaniny w liceum w Santa Fe w Teksasie. To najbardziej krwawa strzelanina w amerykańskiej szkole od lutego, kiedy podczas strzelaniny w liceum w Parkland na Florydzie zginęło 17 osób.

Wśród ofiar strzelaniny, której sprawcą okazał się 17-letni Dimitrios Pagourtzis, uczeń szkoły, była pakistańska uczennica, która przyjechała do USA w ramach wymiany uczniów i nauczycielka na zastępstwo, pracująca na drugi etat jako kelnerka w lokalnej restauracji, która była jedynym żywicielem swojej rodziny, po tym jak u jej męża zdiagnozowano nieuleczalną chorobę płuc.

17-letnia Sabika Sheikh trafiła do Santa Fe w ramach wymiany uczniów organizowanej w ramach programu YES, finansowanego przez amerykański Departament Stanu. Dziewczyna pochodziła z Karachi i miała wrócić do Pakistanu za miesiąc, na święto Id al-Fitr kończące Ramadan.

Z kolei Cynthia Tisdale pracowała w liceum jako nauczycielka na zastępstwo. Po godzinach dorabiała jako kelnerka w jednej z tutejszych restauracji. Kobieta osierociła czworo dzieci.

Inne ofiary to Ann Perkins - również nauczycielka na zastępstwo, 15-letni Christian Riley Garcia, córka weteranki US Army Kimberly Vaughan (jej matka, Rhonda Hart, informując o śmierci dziecka napisała na Facebooku: "potrzebujemy wprowadzenia kontroli dostępu do broni, musimy chronić nasze dzieci"); 17-letni pasjonat futbolu amerykańskiego Chris Stone, Angelique Ramirez i 15-letni Kyle McLeod.

Kolejna z ofiar, 16-letnia Shana Fisher, tydzień przed strzelaniną świętowała swoje urodziny. "Powinna była dostać pierwszy samochód, nie pogrzeb" - napisała na Twitterze jej ciotka. Z kolei Jared Conard Black zaledwie dwa dni przed strzelaniną, w której zginął, świętował 17 urodziny.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA