fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

"Tylko w 4 proc. przypadków strzela kobieta"

AFP
Ze statystyk FBI wynika, że z 220 przypadków strzelanin w USA, do jakich doszło w latach 2000-2016, tylko w 4 proc. przypadków sprawcą strzelaniny była kobieta - podaje CNN.

We wtorek w siedzibie YouTube'a w San Bruno 39-letnia Nasim Aghdam otworzyła ogień raniąc trzy osoby, po czym popełniła samobójstwo. Motyw ataku jak dotąd nie jest znany. Jedna z ranionych przez Aghdam osób, 36-letni mężczyzna, jest w stanie krytycznym.

 

Nasim Aghdam

CNN pisząc o tragedii zwraca uwagę na fakt, że strzelaniny, w których mamy do czynienia z kobietą jako napastnikiem, są w USA bardzo rzadkie.

Kobiety w czasie ataków najczęściej korzystają z pistoletów i otwierają ogień na terenie uczelni, przedsiębiorstw lub w swoim obecnym bądź byłym miejscu pracy - wynika z informacji FBI.

Z danych FBI wynika również, że kobiety w USA znacznie rzadziej niż mężczyźni popełniają morderstwa z użyciem broni palnej - w 2016 roku kobiety były sprawcami tylko 7,6 proc. takich zbrodni.

W 2017 roku w USA doszło do 28 ataków z użyciem broni palnej uznanych za ataki na skalę masową. W żadnym z nich napastnikiem nie była kobieta - podkreśla CNN.

W ostatnich kilkunastu latach sprawczyniami największych masakr z użyciem broni palnej w USA były Tashfeen Malik, która wraz z mężem, Syedem Rizwanem Farookiem zastrzeliła 14 osób uczestniczących w wakacyjnej imprezie w San Bernardino, w Kalifornii oraz Jennifer San Marco, która w swoim byłym miejscu pracy zastrzeliła 30 stycznia 2006 roku sześć osób. Wcześniej zabiła swojego sąsiada.

Obie kobiety będące sprawczyniami strzelanin popełniły samobójstwo po dokonaniu zbrodni.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA