fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Starcia z policją w Madrycie po śmierci migranta

AFP
W okolicach stacji metra Lavapiés, w wielokulturowej dzielnicy Centro w Madrycie doszło do starć migrantów z siłami bezpieczeństwa. Powodem była śmierć Senegalczyka, którego, zdaniem protestujących - ścigała policja.

Niezadowoleni demonstranci m.in. podpalali kosze na śmieci i co najmniej jeden lokal usługowy, rzucali też kamieniami w funkcjonariuszy. Do dzielnicy, która wyróżnia się w stolicy Hiszpanii dużym procentem migrantów, zostały skierowane znaczne siły policji.

Demonstranci powiedzieli reporterowi AFP, że protestowali w ramach wsparcia dla Mmame'a Mbage'a, ok. 30-letniego Senegalczyka, ulicznego sprzedawcy, który przybył łodzią do Hiszpanii 12 lat temu.

Służby ratownicze poinformowały, że Mbage został znaleziony nieprzytomny na ulicy przez patrol policyjny. "Byli zajęci próbą przywrócenia mu świadomości", gdy przybyła karetka - powiedziała rzeczniczka policji. Mężczyzna zmarł jednak z powodu zatrzymania krążenia.

Rzeczniczka nie powiedziała jednak, co działo się Mbagem, zanim stracił przytomność. Kilku okolicznych ulicznych sprzedawców twierdzi, że był on ścigany przez policję z Puerta del Sol.

- Przyjechała policja miejsca i ścigała go od placu do Lavapiés na motorze - powiedział AFP Modou, 25-letni Senegalczyk. - W końcu umarł tutaj - dodał reporterowi. Jego wersję potwierdzili koledzy.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA