Po 110 latach Czesi przestaną produkować Lentilky

Produkcja popularnych czekoladowych cukierków pokrytych kolorowym lukrem w Czechach dobiega końca. Od wiosny przyszłego roku Lentilky będą wytwarzane wyłącznie w niemieckim Hamburgu. Powodem jest zmiana receptury i opakowania - informuje czeska stacja Radiožurnál.

Aktualizacja: 12.10.2020 06:15 Publikacja: 11.10.2020 19:05

Po 110 latach Czesi przestaną produkować Lentilky

Foto: Adobe Stock

Jak poinformowali radiostację przedstawiciele Nestlé, właściciela marki, postanowiono ujednolicić recepturę Lentilków i podobnych cukierków Smarties. Ma być w nich teraz mniej cukru, a więcej czekolady. Wymaganiom nowej receptury może podobno sprostać wyłącznie fabryka w Hamburgu.

Kolejny powód przeprowadzki to zmiana opakowania. Lentilky będą teraz pakowane w papierowe tuby, a umożliwiające to maszyny są tylko w Hamburgu.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Przemysł spożywczy
Kryzys żywnościowy ogarnia Rosję. Załamanie produkcji, bankructwa przetwórni
Przemysł spożywczy
Młodzi Polacy nie wylewają za kołnierz
Przemysł spożywczy
Unilever daje długie gwarancje zatrudnienia załodze. To ewenement
Przemysł spożywczy
Starbucks zakazuje pisania imion kandydatów na prezydenta na kubkach. „Zbyt polityczne”
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Przemysł spożywczy
Węgry nagle zniosły embargo na mięso z Polski i innych krajów. Sukces negocjacji