fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Wolt: Chcemy skorzystać z doświadczenia polskiego inwestora

www.wolt.com
Polski inwestor zainwestował 7,5 mln euro w fińskiego Wolta. - Współpraca z Łukaszem pozwoli nam podejmować właściwe decyzje dotyczące kierunku IPO i dalszej ekspansji - skomentował prezes Wolt, Miki Kuusi, w rozmowie z Business Insider Polska.

Jak pisaliśmy w środę, Łukasz Gadowski, współzałożyciel Delivery Hero, zainwestował w Wolt, fińskiego dostawcę jedzenia. Polak widzi w spółce duży potencjał, a Finowie chętnie skorzystają z jego wieloletniego doświadczenia w branży.

- Inwestorem Wolta został Łukasz Gadowski, współzałożyciel firmy Delivery Hero, jednej z największych platform dostaw jedzenia na świecie. Chcemy skorzystać z jego doświadczenia. Zależy nam na budowaniu biznesu w sposób zrównoważony, zapewnianiu wysokiego standardu obsługi klienta i właśnie ta idea się spodobała Łukaszowi - mówi Miki Kuusi, prezes i współzałożyciel Wolt, w rozmowie z Business Insider Polska.

Kuusi pochwalił się wysokimi przychodami firmy, które sięgają ponad miliard euro rocznie. Spółka wciąż jednak nie przynosi zysków, ponieważ duży kapitał zostaje przeznaczony na jej dalszy rozwój.

Prezes Wolt zdradził, ile Polak zainwestuje w spółkę. - Łukasz chciał zainwestować w Wolta co najmniej 10 mln euro. My oczekiwaliśmy 5 mln euro. Ostateczna inwestycja wyniesie 7,5 mln euro - powiedział.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA