fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Nowość w Subwayu. Sieć wprowadza kulki mięsne… bez mięsa

materiały prasowe
Subway dołączył do grona barów szybkiej obsługi, które wprowadzają wegetariańskie dania uderzająco przypominające mięsne.

Moda na zdrową, wegetariańską dietę zatacza coraz szersze kręgi w branży fast-foodów. Międzynarodowi giganci, tacy jak Burger King i McDonlad’s, wprowadziły już do swojej oferty kotlety bezmięsne, zaczynając od ojczystego rynku, czyli Stanów Zjednoczonych. Amerykański rynek jest jednak bardzo wymagający, ponieważ trend na zdrowie dopiero powoli się w nim rozwija, a zamiłowanie do burgerów jest głęboko zakorzenione w kulturze. Firmy próbują więc trafić do swoich klientów inną drogą, tworząc wegetariańskie dania jak najlepiej imitujące mięso.

Czytaj także: Szturm bezmięsnych burgerów. Trafią do sklepów 

Jak podaje CNN, z podobną inicjatywą zamierza wyjść także Subway. Sieć miała już w swojej ofercie wegetariańskie pozycje, takie jak Sandwicz Falafel czy Veggie Patty, teraz postanowiła jednak pójść o krok dalej i wprowadzić bezmięsne kulki Beyond Meatball - do złudzenia przypominające tradycyjne kulki mięsne używane w kanapkach sieci. 

Subway stworzył je we współpracy z firmą Beyond Meat. Kulki są wytwarzane z białka roślinnego i będą podawane w kanapce Beyond Meatball Marinara. Podobnie do swoich rywali, Subway próbuje dotrzeć z nową pozycją przede wszystkim do osób mięsożernych, które chcą coś zmienić w swojej diecie i zacząć się zdrowo odżywiać. Kanapka nie jest jednak dobrą opcją dla wegan, ponieważ jest podawana z parmezanem (choć można poprosić o wersję bez sera).

Subway testuje bezmięsne kulki na razie tylko w swoich restauracjach w USA i Kanadzie. We wrześniu mają pojawić się one już w 685 lokalach sieci za oceanem i będą dostępne przez określony czas. Jeśli zyskają zainteresowanie klientów, możliwe, że sieć wprowadzi je do swojej stałej oferty, także na innych rynkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA