fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Burger King testuje nowego wegeburgera. Kotlet będzie uderzająco przypominać mięso

Bloomberg
Burger King szykuje nowy hit dla wegetarian. Do swojej oferty, na razie w ramach testów, wprowadza wyjątkowego burgera z kotletem ze składników roślinnych, który ma wyglądać i smakować jak mięso.

Amerykańska sieć restauracji Burger King postanowiła iść z nurtem czasu i rozszerzyć swoją ofertę o dania dla wegetarian. Wprawdzie w swoim menu miała już kotlety ze składników roślinnych, produkowane przez Kellogg Co.’s MorningStar Farms, ale zapowiadany przez nią nowy wegeburger ma być specjalny.

Czytaj także: Wegański „krwisty” burger podbija USA. Wspierają go Bill Gates i Leonardo DiCaprio 

Burger o nazwie Impossible Whopper (po polsku „Niemożliwe Kłamstwo”) stworzyła dla sieci firma Impossible Foods, znana z wegetariańskich innowacji spożywczych. To właśnie ona jako pierwsze wprowadziła w zeszłym roku burgera z tajemniczym składnikiem, który spowodował, że kotlet w środku smakował i pachnie jak mięso, kiedy w rzeczywistości zrobiony był ze składników roślinnych. 

Tym tajemniczym składnikiem jest hem, jeden ze składników hemoglobiny będący połączeniem żelaza z protoporfiryną. Występuje w niemal wszystkich organizmach żywych, w których odpowiada za transport tlenu. W przemyśle spożywczym był już od dawna używany jako dodatek do tradycyjnych burgerów, by podkreślić metaliczny smak mięsa.

Czytaj także: McDonald’s wprowadził wegańskie dania… i rozgniewał wegan

Firma Impossible Food jako pierwsza pozyskała hem z roślinnych źródeł w laboratorium, produkuje go bowiem z soi i genetycznie zmodyfikowanych drożdży, i opracowała sposób, by dodać go do wegetariańskich potraw.

Wegeburger Impossible Whopper, jak podaje Bloomberg, ma wejść na początku do oferty 59 restauracji Burger Kinga w mieście Saint Louis w stanie Missouri. Oprócz hemu składa się on ze standardowych dodatków, jak sałaty, pomidora, majonezu bądź ketchupu, cebuli i ogórków kiszonych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA