fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Prokurator z Lubartowa bez immunitetu, odpowie za przyjęcie łapówki

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Prokurator z Lubartowa usłyszy zarzut przyjęcia łapówki w zamian za wykonanie czynności służbowej. Uchwała Sądu Dyscyplinarnego o uchyleniu mu immunitetu jest prawomocna.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym 26 czerwca utrzymał w mocy uchwałę Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubartowie M. R.

Jak ustalił prokurator z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, 31 grudnia 2015 roku M.R. jako prokurator Prokuratury Rejonowej w Lubartowie zażądał od pewnej osoby korzyści majątkowej w wysokości 3 tysiące złotych w zamian za wykonanie czynności służbowej. Teraz zostanie mu przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa z art. 228 par. 4 kodeksu karnego.

Skierowanie wniosku o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora było konieczne do tego, by wykonać czynności procesowe z jego udziałem, w tym by ogłosić mu zarzuty. Zgodnie z art. 135 ust. 1 ustawy z 15 lutego 2016 roku Prawo o prokuraturze prokurator nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zezwolenia sądu dyscyplinarnego. Natomiast art. 13 kodeksu postępowania karnego obliguje oskarżyciela - prokuratora do uzyskania zezwolenia władzy, od którego ustawa uzależnia ściganie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA