fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Koniec z pracą na dwie zmiany w prokuraturach

Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Fotorzepa / Paweł Rochowicz
Praca zmianowa w jednostkach prokuratur ma zostać zawieszona od poniedziałku 24 maja.

W czwartek w Prokuraturze Krajowej odbyło się posiedzenie Zespołu do spraw przeciwdziałania pandemii Covid19 w prokuraturze.

Jak relacjonuje Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, w trakcie posiedzenia podano najnowsze dane, z których wynika dynamiczny spadek zachorowalności wśród zatrudnionych. Jak wynika z przedstawionej informacji zaszczepiono prawie wszystkich chętnych prokuratorów i 3300 pracowników. Wśród tej ostatniej grupy wiele osób zostało poddanych szczepieniom populacyjnym, co pozwala stwierdzić, że pierwszą dawką zaszczepiono 60-70 % urzędników, asystentów i pracowników pomocniczych. Podana liczba 3300 dotyczy zatem tylko korpusu pomocniczego zatrudnionego za pośrednictwem prokuratury.

- Biorąc to pod uwagę, I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy poinformował, iż na wniosek Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP zawiesza prace zmianową z dniem 24 maja 2021 r. o ile do tego czasu nie nastąpi trwały, znaczny wzrost zachorowań powyżej 10 tysięcy - informuje na swojej stronie internetowej Związek Zawodowy Prokuratorów.

- Po kilkunastu miesiącach poświęceń żegnamy zatem tryb pracy zmianowej. Mamy nadzieję, że trwałe. Jesteśmy przekonani, że ten trud nie poszedł na marne i miał pozytywny wpływ na bezpieczeństwo prawne obywateli - podkreślono w komunikacie.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że prokuratorzy i pracownicy prokuratury byli jedyną grupą zawodową w Polsce, która podjęła się tego wyzwania. - Mamy nadzieje, że Rada Ministrów to doceni zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji o odmrożeniu funduszu wynagrodzeń w 2022 roku - podkreślono.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA