fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

W Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie rusza tzw. prokuratorskie Archiwum X

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
W strukturze Prokuratury Okręgowej w Szczecinie wyodrębniono nowy Dział ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych.

Jak głosi komunikat na stronie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w skład Działu wchodzić będą doświadczeni prokuratorzy, którzy dotychczas prowadzili lub nadzorowali najbardziej skomplikowane śledztwa w sprawach o zbrodnie lub ciężkie występki przeciwko życiu i zdrowiu, a także sprawy gospodarcze. Ich zadaniem będzie między innymi rozwikłanie niewyjaśnionych dotychczas spraw.

- Decyzja Prokuratora Okręgowego w Szczecinie o utworzeniu Działu ds. Cyberprzestępczości oraz Nowoczesnych Technologii Wykrywczych to zupełnie nowa inicjatywa, mająca między innymi na celu ponowne przyjrzenie się niewyjaśnionym dotychczas sprawom, których przedmiotem są m.in. podejrzane zgony, wzbudzające wątpliwości samobójstwa czy niewyjaśnione zaginięcia osób - czytamy w komunikacie.

Zakończone sprawy budzące wątpliwości prokuratorów, zostaną poddane ponownej analizie oraz rekonstrukcji przebiegu wydarzeń. - Dzięki ciągłemu rozwojowi techniki, w tym również w zakresie technologii i technik wykrywczych, a także badań i analiz kryminalnych, powrót do starych i nierozwiązanych spraw ma na celu – pomimo upływu czasu – doprowadzić do ich wyjaśnienia i ukarania sprawców zbrodni - uzasadnia prokuratura w Szczecinie.

Ponadto zadaniem śledczych pracujących w nowo utworzonym Dziale będzie walka z cyberprzestępczością. Stworzenie wyspecjalizowanej kadry prokuratorów służyć ma koordynacji spraw o skomplikowane przestępstwa popełniane z wykorzystaniem Internetu, a także zaawansowanych technologii i systemów informatycznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA