fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Facebook usunął wpis Trumpa dotyczący koronawirusa

AFP
Facebook usunął w środę wpis prezydenta USA, Donalda Trumpa, który - zdaniem firmy - naruszył zasady dotyczące zakazu rozpowszechniania dezinformacji na temat koronawirusa.

Wpis zawierał nagranie wideo, będące fragmentem wywiadu udzielonego przez Trumpa programowi "Fox & Friends", w którym Trump stwierdził, że dzieci są "niemal odporne" na COVID-19.

- To wideo zawiera fałszywe twierdzenie, że grupa osób jest odporna na COVID-19, co narusza naszą politykę dotyczącą szkodliwej dezinformacji ws. COVID - oświadczył rzecznik Facebooka. Rzecznik dodał, że to pierwsza sytuacja, w której firma usuwa wpis Trumpa za rozpowszechnianie dezinformacji ws. pandemii koronawirusa.

Również Twitter zdecydował się na ukrycie wpisu zawierającego to samo nagranie, umieszczonego na koncie sztabu wyborczego Trumpa - w tym przypadku również przyczyną było złamanie regulaminu w kwestii rozpowszechniania dezinformacji na temat COVID-19. Do czasu całkowitego usunięcia przez administratorów konta tego tweeta nie będą mieli oni możliwości umieszczania na Twitterze kolejnych wpisów.

Czytaj także:

O czym nie powinieneś czytać w internecie

Courtney Parella, rzeczniczka sztabu wyborczego Trumpa, oskarżyła Facebooka i Twittera o uprzedzenia wobec prezydenta dodając, że Trump "stwierdził jedynie fakt".

- Media społecznościowe nie są arbitrami prawdy - dodała.

Jak zauważa Reuters amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób oceniają, że choć większość osób, u których rozwija się COVID-19 to dorośli, to jednak dzieci i noworodki też chorują na chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 i mogą nią zakażać innych.

Z analizy WHO obejmującej okres od 24 lutego do 12 lipca wynika, że spośród 6 milionów zakażeń będących przedmiotem tej analizy 4,6 proc. dotyczyło dzieci w wieku 5-14 lat.

Podczas środowej konferencji prasowej w Białym Domu Trump ponownie mówił, że "dzieci radzą sobie dobrze" z zakażeniem koronawirusem. - Jeśli spojrzy się na liczby, biorąc pod uwagę śmiertelność, ofiary... dla dzieci do pewnego wieku... ich system odpornościowy jest bardzo, bardzo silny i bardzo potężny - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA