fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Czy Boris Johnson unika zdjęć z Trumpem?

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spotkał się we wtorek wieczorem z prezydentem USA Donaldem Trumpem na marginesie odbywającego się w Londynie spotkania przywódców państw NATO. Na pytanie, dlaczego unika bycia fotografowanym z Trumpem, Johnson odparł, że "będzie miał zdjęcie ze wszystkimi przywódcami NATO później".

- Mieliśmy bardzo interesujące spotkanie, dyskutowaliśmy o przyszłości NATO, o tym co dzieje się w Syrii i innych sprawach z zakresu bezpieczeństwa - poinformował po spotkaniu z Trumpem Johnson.

Brytyjskie media spekulują, że przed wyborami parlamentarnymi z 12 grudnia premier Wielkiej Brytanii obawia się, że wspólne zdjęcia z Trumpem mogłyby mu zaszkodzić, ze względu na małą popularność prezydenta USA na Wyspach. O sprawie pisał w "Rzeczpospolitej" Jędrzej Bielecki.

Johnson spotkał się w Londynie również z przywódcami Niemiec, Francji i Turcji, z którymi omawiał sytuację w Syrii podkreślając, jak ważne jest, aby państwa Sojuszu trzymały się razem.

Z kolei Trump pisząc o spotkaniu z Johnsonem stwierdził, że omawiał z nim kwestie związane z "NATO i handlem".

Wielka Brytania jest w trakcie negocjacji porozumienia ws. handlu, które miałoby połączyć USA z Wielką Brytanią po brexicie.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA