fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Prawnik Donald Trumpa zatrudnia własnych obrońców

AFP
Rudy Giuliani, osobisty prawnik prezydenta Donalda Trumpa i główna postać w śledztwie w sprawie impeachmentu zatrudnił własnych obrońców.

Były burmistrz Nowego Jorku poinformował na Twitterze, że będzie go reprezentowało trzech prawników Robert Costello, Eric Creizman i Melissa Madrigal.

Giuliani jest przedmiotem śledztwa prokuratury na Manhattanie w związku z kontaktami z urodzonym na Ukrainie Levem Parnasem i urodzonym na Białorusi Igorem Frumanem.

Parnas i Fruman zostali aresztowani w październiku pod zarzutem bezprawnego przekazania pieniędzy komitetowi wyborczemu Trampa i innym kandydatom politycznym. Nie przyznali się do winy.

Giuliani nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Jest natomiast kluczowym elementem śledztwa prowadzonego przez Izbę Reprezentantów pod przewodnictwem Demokratów w sprawie tego, czy Trump nadużywał swojego urzędu dla zysku politycznego.

Dochodzenie koncentruje się na rozmowie telefonicznej z 25 lipca, w której Trump poprosił ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o zbadanie sprawy byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena i jego syna Huntera, który pełnił funkcję dyrektora ukraińskiej firmy energetycznej Birisma.

Przez prawie rok Giuliani wysuwał niepotwierdzone zarzuty, że Biden popchnął do zwolnienia ukraińskiego prokuratora, aby powstrzymać go przed dochodzeniem w sprawie firmy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA