fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Wenezuela: Maduro może złożyć petycję przeciw Trumpowi

Nicolas Maduro
AFP
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro może złożyć w ONZ petycję przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi. Opozycja twierdzi, że podpisy w tej sprawie zostały zebrane w wyniku groźby o wstrzymanie pomocy żywnościowej.

Nicolas Maduro, który nadal rządzi w Wenezueli, pomimo półrocznych, popieranych przez USA wysiłków na rzecz jego usunięcia, nie ogłosił jeszcze, czy w tym miesiącu uda się do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne ONZ.

- Nasi dyplomaci słyszeli, że Maduro planuje przedstawić na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ petycję przeciwko prezydentowi Trumpowi. Podpisy w tej sprawie miało złożyć ponad milion Wenezuelczyków - poinformował jeden z amerykańskich urzędników.

Rząd Maduro zbierał podpisy w ramach kampanii "Nigdy więcej Trumpa". Petycja pojawia się w momencie, gdy Trump nakłada  sankcje na zdewastowany gospodarczo kraj. Działania Waszyngtonu mają odsunąć od władzy lewicowego Maduro, a jego miejsce ma zająć Juan Guaido, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego uważany za tymczasowego prezydenta przez ponad 50 państw.

Wenezuelska opozycja twierdzi, że Maduro zebrał podpisy poprzez wymuszenia i groźby odebrania pomocy żywnościowej.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA