fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Theresa May o wpisie Trumpa: Nieakceptowalny język

AFP
Theresa May nazwała słowa Donalda Trumpa o kongresmenkach Partii Demokratycznej wywodzących się ze środowisk Afroamerykańskich i mniejszości etnicznych "całkowicie nieakceptowalnymi".

Prezydent USA jest krytykowany za serię wpisów na Twitterze, w których radzi kongresmenkom Partii Demokratycznej, aby "wróciły do domu i naprawiły swoje zepsute i nękane przez przestępczość kraje".

Trump wezwał też kongresmenki, aby przeprosiły za "język jakiego używają" i "straszne rzeczy, które mówią".

Prezydent USA nie wskazał, o kogo konkretnie mu chodzi, ale jego wpisy zdają się odnosić do Alexandrii Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Ilhan Omar z Minnesoty i Ayanny Pressley z Massachusetts oraz Rashidy Talib z Michigan.

Wszystkie one są obywatelkami USA, tylko Ilhan Omar przyszła na świat poza Stanami Zjednoczonymi (w Somalii).

"Jest interesujące zobaczyć 'progresywne' kongresmenki, które przybyły z krajów, których rządy są kompletną i całkowitą katastrofą, są najgorsze, najbardziej skorumpowane i nieudolne ze wszystkich rządów świata... teraz głośno i zjadliwie mówią mieszkańcom USA, najwspanialszego i najpotężniejszego narodu na Ziemi, jak powinien działać jego rząd" - napisał Trump.

Następnie Trump pytał, dlaczego Demokratki nie wrócą do swoich krajów i ich nie naprawią.

W odpowiedzi Ilhan Omar zarzuciła Trumpowi "biały nacjonalizm". Z kolei ubiegająca się o nominację prezydencką Elizabeth Warren napisała, że wpis Trumpa to "rasistowski i ksenofobiczny atak na kongresmenki".

Rzecznik Theresy May pytany o wpis Trumpa stwierdził, że stanowisko szefowej brytyjskiego rządu brzmi: taki język w odniesieniu do kobiet jest całkowicie nieakceptowalny.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA