fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump: Zaczniemy wyrzucać miliony nielegalnych imigrantów

AFP
Prezydent Donald Trump powiedział, że w przyszłym tygodniu ze Stanów Zjednoczonych zaczną być wyrzucani imigranci, którzy w kraju przebywają nielegalnie. Mówi o milionach osób.

W przyszłym tygodniu ICE (Agencja ds. Imigracji i Ceł - red.) wyrzuci miliony nielegalnych cudzoziemców, którzy bezprawnie znaleźli drogę do Stanów Zjednoczonych - zapowiedział Donald Trump. - Zostaną wyrzuceni tak szybko, jak się tu dostali - dodał, ale nie przedstawił konkretnych planów.

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych przebywa ok. 12 milionów nielegalnych imigrantów, głównie z Meksyku i Ameryki Środkowej.

W ramach osiągniętego na początku czerwca porozumienia, Meksyk zaakceptował przyjęcie imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy ubiegają się o azyl w Stanach Zjednoczonych. Mają tam przebywać do czasu, aż ich sprawy nie zostaną rozpatrzone przez sądy w USA.

Władze Meksyku na swoją granicę wysłały Gwardię Narodową, aby powstrzymać migrantów. W ten sposób zapobiegło nałożeniu przez Stany Zjednoczone ceł na meksykańskie towary.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA