fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Armia USA nie dla osób transpłciowych. Trump obwinia leki

AFP
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że postanowił zakazać transseksualnym Amerykanom wstępować do armii, ponieważ zażywają "'ogromne ilości leków".

Donald Trump w rozmowie z brytyjską telewizją ITV powiedział, że amerykańskie wojsko ma ścisłe zasady regulując stosowanie leków na receptę.

- Biorą ogromne ilości leków. Muszą to robić. Gdy jesteś w wojsku nie wolno ci tego robić. Nie wolno brać żadnych leków - powiedział Trump odnosząc się do osób transpłciowych.

- Muszą brać leki po operacji. Nie mają wyboru - dodał prezydent.

Zakaz wszedł w życie w kwietniu, po długotrwałej batalii prawnej, która swój finał miała w Sądzie Najwyższym. O zakazie przyjmowania do armii Trump mówił już w 2017 roku. "Nasze wojsko ma być skoncentrowane na walce i zwycięstwie i nie może być obarczone olbrzymimi kosztami opieki medycznej oraz problemami generowanymi przez osoby transpłciowe" - tłumaczył.

Pentagon poinformował, że ograniczenie nie jest ogólne. Dotyczy jednak zdecydowanej większości osób, które identyfikują się jako transseksualiści.

- Mamy wspaniałe wojsko i chcę, by tak pozostało - powiedział Trump, który kończy dziś swoją trzydniową wizytę w Wielkiej Brytanii.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA