fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Rzeczniczka MSZ Chin radzi Trumpowi: Zmień Apple na Huawei

AFP
- Jeśli obawiają się o to, że telefony Apple'a są podsłuchiwane, powinni zmienić je na telefony Huawei - żartowała rzeczniczka chińskiego MSZ, Hua Chunying, po tym jak "New York Times" opublikował artykuł, w którym pojawiła się informacja, że Chiny i Rosja podsłuchują rozmowy, jakie prezydent USA Donald Trump prowadzi ze swojego prywatnego iPhone'a.

Wcześniej Chiny zdementowały doniesienia "New York Times". Amerykański dziennik pisał, że dzięki podsłuchiwaniu prywatnych rozmów Trumpa rządzący w Moskwie i Pekinie starają się poznać jego sposób myślenia. "NYT" pisał też, że doradcy Trumpa przestrzegali go przed rozmowami z prywatnego telefonu.

Trump zdementował doniesienia dziennika zapewniając, że używa jedynie bezpiecznych telefonów rządowych.

Tymczasem rzeczniczka MSZ Chin żartowała, że czytając artykuł czuła, "iż niektórzy robią co mogą, aby wygrać Oscara za najlepszy scenariusz".

Następnie zasugerowała, aby prezydent - jeśli Amerykanie obawiają się o bezpieczeństwo rozmów prowadzonych za pomocą telefonu Apple'a - używał zamiast niego telefonu chińskiej marki Huawei.

- Jeśli nadal nie będą spokojni, to aby zapewnić sobie całkowicie bezpieczny środek łączności, mogą zrezygnować ze wszystkich narzędzi nowoczesnej komunikacji i zerwać wszystkie związki ze światem zewnętrznym - mówiła.

Również Rosja zaprzeczyła doniesieniom "NYT". Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla podkreślił, że Rosja traktuje takie historie z przymrużeniem oka.

"New York Times" twierdził, że agencję wywiadu USA ustaliły iż Chiny i Rosja podsłuchują rozmowy prowadzone przez prezydenta za pomocą jego prywatnych iPhone'ów, próbując poznać sposób myślenia prezydenta USA.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA