fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Republikański polityk: Zamieniliśmy Reagana na Trumpa, który skapitulował przed Putinem

AFP
Chris Gagin, który w ubiegłym miesiącu zrezygnował z przewodniczenia Partii Republikańskiej w hrabstwie Belmont, w Ohio, napisał na łamach "USA Today", że Partia Republikańska "zamieniła czystość moralną Ronalda Reagana" na Donalda Trumpa, który "skapitulował przed Putinem".

"Widziałem moich kolegów Republikanów, spadkobierców konserwatywnej rewolucji Ronalda Reagana, odrzucających fundamentalne zasady, którymi kierował się (Reagan), by naprawdę 'sprawić, by Ameryka znów była wspaniała' w latach 80-tych" - napisał Gagin. Według niego Republikanie "porzucili swoje zasady" i stracili "rys Reagana" w erze polityki Trumpa.

"Potrzebujecie mnie, potrzebujecie ludzi jak ja. Dumnych konserwatystów. Dumnych Republikanów Reagana" - stwierdził Gagin. "Nawet więcej, prezydent Trump i Republikanie w Kongresie potrzebują ludzi takich jak ja, by przetrwać wybory w 2020 roku. Matematyka wyborcza jest prosta" - dodał.

Gagin ogłaszając decyzję o rezygnacji z przewodzenia partii w swoim hrabstwie napisał, że zrobił to z powodu swojego sumienia i poczucia służby.

Gagin apeluje też do Republikanów, by "pamiętali o Reaganie", który "chciał zbudować trwały pokój w oparciu o siłę zasad, a nie jedynie dzięki niekwestionowanej potędze militarnej".

"Pamiętajcie o optymizmie Regana, że szczęśliwa przyszłość Ameryki będzie pochodzić od naszej gotowości do przewodzenia światu w dziedzinie idei, innowacji i walki o ludzką godność" - napisał Gagin.

"Czy nienawiść już zwyciężyła, a Reagan przegrał?" - pyta Gagin w swoim artykule.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA