fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Wyrok dla zdającej na prawo jazdy za śmiertelne potrącenie egzaminatora

Fotorzepa, Bosiacki Roman Bos Roman Bosiacki
Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata - taki wyrok usłyszała dzisiaj 69-letnia Barbara K., która w czerwcu 2019 r. spowodowała śmierć egzaminatora podczas egzaminu na prawo jazdy w Rybniku.

Jak pisaliśmy, kobieta zdawała prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Ekonomicznej w Rybniku. W czasie pierwszego manewru, który miała zrobić, tj. jeździe po łuku, zdająca mocno nacisnęła gaz, a auto rozpędziło się do 50 km na godzinę. Barbara K. z impetem uderzyła w 35-letniego egzaminatora, który w tym czasie egzaminował inną osobę.  Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Prokuratura postawiła 69-latce zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od sześciu miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rybniku skazał kobietę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 10 lat. Barbara K. ma także zapłacić 4 tys. zł na rzecz rodziny egzaminatora.

Sąd uzasadniał stosunkowo niską karę  tym, że w czasie zdarzenia oskarżona miała ograniczoną zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem, gdyż cierpiała na zaburzenia czynności poznawczych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA