fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Minister Piontkowski był uznany za sprawcę przestępstwa urzędniczego

Dariusz Piontkowski
Fotorzepa, Marta Bogacz
Dariusz Piontkowski - nowy minister edukacji był uznany za sprawcę przestępstwa urzędniczego. W 2013 r. sąd w Białymstoku warunkowo umorzył postępowanie.

Chodziło o sytuację z 2008 roku związaną z pełnieniem przez ówczesnego posła funkcji marszałka województwa. Według prokuratury, już po odwołaniu go przez radnych sejmiku województwa podlaskiego z tej funkcji, podejmował decyzje, do czego nie miał prawa. Zarzucono mu, że wieczorem w dniu, w którym został odwołany, podpisywał jeszcze dokumenty jako marszałek.

Jak ustaliła w toku postępowania prokuratura, chodziło o umowy o pracę dla dwóch osób oraz dokumenty zmieniające wynagrodzenie oraz miejsce wykonywania pracy trzeciej osoby. Według śledczych, umowy nosiły wcześniejsze daty niż data momentu podpisania. Według prokuratury Piontkowski musiał mieć świadomość, że podpisywane przez niego dokumenty, są antydatowane.

Sąd Rejonowy w Białymstoku w 2013 r. warunkowo umorzył, na rok próby, postępowanie w sprawie podlaskiego posła PiS Dariusza Piontkowskiego, oskarżonego o przywłaszczenie funkcji publicznej. Orzekł też wobec niego 3 tys. zł świadczenia pieniężnego na cel społeczny.

Źródło: money.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA