fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Jak Polacy oceniają działania rządu ws. pedofilii w Kościele - sondaż IBRiS dla Onetu

Adobe Stock
- Ponad 70 proc. badanych jest zdania, że działania podejmowane przez rząd w celu zwalczania i zapobiegania tego problemu są niewystarczające - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onet.

Jak wynika z badania przygotowanego przez IBRiS, Polacy bardzo krytycznie oceniają działania rządu w kwestii walki z pedofilią wśród księży - donosi Onet.pl.

Łącznie aż 71,4 proc. ankietowanych negatywnie ocenia działania podejmowane przez rząd ws. pedofilii w Kościele, z czego 47,2 proc. zaznaczyło, że reakcje rządu wobec problemu pedofilii są "zupełnie niewystarczające", a 24,2 proc., określiło je jako "niewystarczające".

Pozytywnie prace rządzących w tym temacie oceniło zaledwie 11,1 proc. respondentów, z których zdecydowanie pozytywne zdanie miało zaledwie 1,7 proc. badanych, a 9,4 proc. udzieliło odpowiedzi, że reakcje rządu są "wystarczające".

Jednocześnie 17,5 proc. badanych odpowiedziało, że nie ma na ten temat zdania.

Ocena działań, a poparcie partii politycznych

W trakcie badań przeprowadzonych przez IBRiS można zauważyć również kilka zależności dotyczących oceny działań rządu ws. pedofilii w Kościele, a poparciem badanych wobec partii politycznych. Można tu rozróżnić reakcje wyborców Prawa i Sprawiedliwości i opozycji.

Według ponad 90 proc. respondentów popierających partie opozycyjne walka z pedofilią jest prowadzona w sposób niewystarczający. Dane te dotyczą: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Konfederacji.

O wiele bardziej zróżnicowaną opinię na temat działań rządu mają wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. 40 proc. zaznacza, że rząd działa w sposób niewystarczający. 24 proc. reakcje rządu ws. walki z pedofilią w Kościele ocenia pozytywnie, natomiast znaczna grupa, bo aż 36 proc. nie chce wypowiadać się na ten temat.

Czytaj więcej na Onet.pl.

Badanie zostało zrealizowane 16 maja 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA