fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Karski: Nie mówimy, kto byłby dobrym ministrem w Niemczech

Fotorzepa, Robert Gardziński
- To jest decyzja Niemców - tak w rozmowie z RMF FM europoseł PiS Karol Karski odpowiedział na pytanie, czy Martin Schulz będzie dobrym szefem MSZ Niemiec z perspektywy Polski.

Schulz ma zostać szefem dyplomacji w nowym rządzie tzw. wielkiej koalicji, który mają w Niemczech stworzyć CDU/CSU i SPD.

W przeszłości Schulz, jeszcze jako szef Parlamentu Europejskiego, wielokrotnie krytycznie wypowiadał się o sytuacji w Polsce po tym, jak jesienią 2015 roku wybory parlamentarne wygrał PiS. W 2016 roku mówił m.in. że Polska pod rządami PiS to "sterowana demokracja a'la Putin". 

Karski pytany o ocenę Schulza stwierdził, że "jak każda osoba ma swoje dobre i złe strony".

- Ja akurat mam pewne doświadczenie we współpracy z nim, zasiadam od początku tej kadencji parlamentu w prezydium PE. Martin Schulz był przez pierwsze 2,5 roku przewodniczącym tej instytucji. I postrzegam go jako osobę bardzo pragmatyczną, z którą można się porozumieć - dodał.

Karski nie chciał odpowiedzieć jednak na pytanie czy Schulz będzie dobrym szefem dyplomacji Niemiec z perspektywy Polski.

- My akurat mamy taką mentalność, że nie mówimy, kto byłby dobrym ministrem czy szefem rządu w innym państwie. To jest decyzja Niemców - stwierdził.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA