fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz pisze o ataku na nią dokonanym przez uczestników demonstracji pod Sejmem

YouTube
"Obrzucano mnie plastikowymi butelkami, lżono, szarpano za ubranie, używano stadionowych tub w uszy, by mnie ogłuszyć" - tak posłanka PiS Krystyna Pawłowicz relacjonowała na Facebooku wydarzenia pod Sejmem w nocy z piątku na sobotę.

Po zakończeniu posiedzenia Sejmu, w czasie którego doszło do okupacji sali obrad przez opozycję i przeniesienia przez PiS głosowań do Sali Kolumnowej, zebrany pod Sejmem tłum biorący udział w proteście zorganizowanym przez KOD zablokował drogi wyjazdowe z parlamentu. W związku z tym premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścili Sejm dopiero o 3 nad ranem.

Pawłowicz opuszczała parlament w asyście policji. "Policjantka, która asystowała mi wśród wrzasków i obelg, i doprowadziła do Alej Ujazdowskich do radiowozów policyjnych. Radiowóz policyjny odwiózł mnie do domu. Policji BARDZO DZIĘKUJĘ" - napisała na Facebooku.

Jednocześnie Pawłowicz oskarżyła posła Unii Europejskich Demokratów Stefana Niesiołowskiego o to, że ten "wskazał ją obelżywie z nazwiska i wezwał kodowców, by ją atakowali".

"Atak na starszą kobietę, to honorowe metody walki tłumów obrońców demokracji" - podsumowała posłanka PiS.

Pawłowicz twierdziła też, że demonstrującym pokazała znak "V" (od Victory - zwycięstwo - red.) co "ich jeszcze bardziej rozwścieczyło".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA