fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Stanisław Karczewski: Politycy Platformy Obywatelskiej są w zmowie z prof. Andrzejem Rzeplińskim

Fotorzepa, Marta Bogacz
Prof. Andrzej Rzepliński przekroczył już wszystkie bariery - mówił w TVN24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentując informację, że Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy skargę PO na nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym na posiedzeniu niejawnym. Jawne ma być jedynie ogłoszenie wyroku.

O terminie rozprawy TK w sprawie nowej ustawy jako pierwszy poinformował na Twitterze były minister sprawiedliwości Borys Budka, który jest autorem skargi na nową ustawę o Trybunale.

Według Karczewskiego obecny prezes TK prowadzi taką ofensywę "już od czerwca zeszłego roku". Nawiązał tym samym do uchwalonej przez poprzednią większość parlamentarną ustawę o TK, w przygotowaniu której mieli brać udział sami sędziowie Trybunału. 

Co stanie się, jeśli Trybunał uzna nową ustawę o TK za niekonstytucyjną? Po orzeczeniu w sprawie poprzedniej wersji ustawy premier Beata Szydło odmówiła publikacji wyroku Trybunału ponieważ, zdaniem przedstawicieli PiS, Trybunał powinien badać ją w oparciu o przepisy, które się w niej znajdują. Karczewski podkreślił, że w przypadku mającego teraz zapaść orzeczenia znów istotne będzie to, w oparciu o jakie przepisy orzekać będzie Trybunał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA