fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szkodliwy bałagan w CV

Bartłomiej Piwnicki
materiały prasowe
Każdy z was zadał sobie chociaż raz w życiu pytanie: jak napisać dobre CV, aby dostać wymarzoną pracę? Postaram się wam w prosty sposób odpowiedzieć na to pytanie.

Nie jestem zwolennikiem CV, które są nadmiernie rozbudowane pod względem graficznym (wyjątkiem są tzw. kreatywni, czyli osoby z agencji reklamowych itp.). Po pierwsze wszelkie rysunki czy też zdjęcia odciągają uwagę od treści, a po drugie jest to pierwszy sygnał dla rekrutera, że taka osoba nie ma nic mądrego do napisania i próbuje wyglądem zakryć to złe wrażenie. Kluczowe są za to inne kwestie, takie jak utrzymanie dokumentu w doskonałym porządku pod względem typograficznym czy też ujednolicenie użytych czcionek, aby nie powodować zbytniego chaosu.

Jak już pisałem we wcześniejszych felietonach, CV jest odzwierciedleniem waszej osobowości, więc panujący w nim bałagan to pierwsza wskazówka dla rekrutera, kim jesteście. A raczej nikt nie lubi bałaganiarzy. Jeszcze dziesięć lat temu stosowanie kolorowego tła czy też innego papieru niż biały było jak najbardziej uzasadnione, gdyż pozwalało wyróżnić wasze CV spośród stosu wydruków na biurkach rekruterów. Dzis...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA