fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Zgorzelski: Koalicja Polska usadowiona na poziomie 8-10 proc.

TV.RP.PL
Poseł PSL Piotr Zgorzelski przekonywał w TOK FM, że obecne sondaże "nie badają opinii społecznych, tylko je kształtują w ramach tzw. społecznego dowodu słuszności", a Koalicja Polska, "projekt, który ma dopiero kilkanaście dni, już jest usadowiony na poziomie od 8 do 10 procent poparcia".

Kukiz tłumaczył, że PSL zgodził się na przedstawione przez niego postulaty programowe - m.in. wprowadzenie obligatoryjnych referendów, wprowadzenie mieszanej, częściowo większościowej ordynacji wyborczej do Sejmu oraz przyjęcie pakietu przepisów antykorupcyjnych.

- Paweł Kukiz chciałby rozbetonować polską scenę polityczną i znalazł dobrego partnera w postaci PSL - mówił w TOK FM Zgorzelski. Polityk zaznaczył przy tym, że Kukiz "jest wierny temu, co mówi, pewnie od 20 lat".

Poseł PSL zwrócił uwagę, że "najstarsza partia na scenie politycznej PSL i Kukiz'15 - ugrupowanie antysystemowe - są w stanie się dogadać po to, by zmienić polską politykę". Dodał, że nadzieje na sukces Koalicji Polskiej daje popularność Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza "lokomotyw projektu".

Zgorzelski stwierdził też, że o dobrych perspektywach Koalicji Polskiej świadczy "wycie w mediach publicznych". - Bo gdyby nie było tak dobrze, to pies z kulawą nogą by o nas nie powiedział - ocenił.

Poseł PSL chwalił też pomysł mieszanej ordynacji wyborczej forsowany przez Kukiza. - Jeśli obywatel będzie miał możliwość oddania dwóch głosów, jednego na partię, której poglądy są mu bliskiej a drugiego na człowieka, którego zna, to taka ordynacja będzie dobra dla demokracji - mówił.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA