fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Schetyna nie odpuszcza (w) Platformie

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kolejna wypowiedź byłego przewodniczącego wywołała poruszenie w największej partii opozycyjnej.

Tym razem Grzegorz Schetyna odniósł się do ruchu społecznego Rafała Trzaskowskiego. – Tego projektu dziś nie ma. Nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie – stwierdził w rozmowie z RMF.

Słowa byłego szefa PO zmusiły do reakcji m.in. doradców Trzaskowskiego, którzy podkreślali, że działania ruchu Wspólna Polska na pełną skalę uniemożliwia pandemia koronawirusa, a trwające obecnie na zapleczu prace przyniosą bardzo widoczny skutek wiosną 2021 roku.

To nie pierwsza wypowiedź Grzegorza Schetyny, która w ostatnich dniach budzi zdecydowane reakcje w jego środowisku. Wcześniej, ku zaskoczeniu wielu osób, przyznał, że jego zdaniem trzeba wrócić do rozmowy o tym, jak przywrócić poprzednio obowiązujący kompromis aborcyjny. Od tego stanowiska jednoznacznie odcięli się ważni politycy PO.

Jak działania Schetyny, które ewidentnie wyglądają na zaplanowane, interpretowane są w jego partii?

Większość naszych rozmówców przyznaje, że Schetyna w obecnym układzie sił jest bardzo osamotniony, a przez to swoimi wypowiedziami raz na jakiś czas próbuje przyciągnąć do siebie zainteresowanie i pokazać, że jest silniejszy, niż wygląda to w rzeczywistości.

Nasi rozmówcy zwracają nam też uwagę, że politycy uznawani w przeszłości za ludzi znajdujących się w orbicie Schetyny odnaleźli się w nowym układzie sił i pracują np. nad nową deklaracją ideową partii. Ta ma zostać pokazana w styczniu przyszłego roku. Taki przynajmniej jest plan. A czy liderzy partii mają pomysł na poważniejsze działania wobec Schetyny lub jego ludzi w regionach?

– Porozmawiajmy o przyszłości, propozycjach dla Polaków... A sprawy wewnętrzne? My sobie ze wszystkim poradzimy – mówił enigmatycznie lider PO Borys Budka w czwartkowej rozmowie w Radiu ZET. Jak słyszymy, dla PO ważniejsza jest teraz próba przedstawienia Polakom realnej alternatywy dla pomysłów PiS.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA