fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dlaczego szefowa MSW odmówiła Andrzejowi Dudzie?

Marcin Kierwiński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz wypowiedział się na temat zaproszenia szefowej MSW Teresy Piotrowskiej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił minister Teresę Piotrowską na rozmowę w sprawie uchodźców. Szefowa MSW z zaproszenia nie skorzystała. Prezydent chciał porozmawiać z szefową MSW na temat decyzji o podziale uchodźców, które zapadły wczoraj w Brukseli podczas szefów ministerstw spraw wewnętrznych krajów unijnych. Czytaj więcej

Szef gabinetu Ewa Kopacz Marcin Kierwiński powiedział, że w tej sprawie premier chętnie spotka się z prezydentem. Jego zdaniem wczorajsze spotkanie Andrzeja Dudy z Teresą Piotrowską nie miałoby sensu, gdyż w Brukseli wciąż trwały tozmowy o imigrantach i uchodźcach.

- Dziwię się, że pan prezydent nie chciał poczekać jednego dnia, by spotkać się panią premier - powiedział Kierwiński w rozmowie z radiową Jedynką.

- Tydzień temu jak powstawało polskie stanowisko negocjacyjne, jak była debata w Sejmie, pan prezydent w w tej prawie się nie wypowiadał, wyglądało, jakby ta sprawa w ogóle go nie dotyczyła, a przecież jest głową państwa - dodał.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA