fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kancelaria Sejmu zaprasza "Rużę" Thun

Takie zaproszenie otrzymała europosłanka Róża Thun.
FB/Róża Thun
Kancelaria Sejmu wysłała zaproszenie na Zgromadzenie Narodowe dla europosłanki Róży Gräfin von Thun und Hohenstein. Ale wkradł się w nie błąd ortograficzny w imieniu parlamentarzystki. Ona już zadeklarowała, że nie weźmie udziału w uroczystości.

"Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki" – napisał Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

O fatalnej pomyłce poinformowała Róża Thun na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Zamieściła tam też zdjęcie z Kancelarii Sejmu, która wysłała do niej zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Ma się ono odbyć 6 sierpnia przed Zgromadzeniem Narodowym.

Na kopercie w imieniu europosłanki Kancelaria Sejmu zrobiła ortograficzny błąd. Napisano „Ruża" zamiast „Róża".

„Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam. @AndrzejDuda @elzbietawitek @KancelariaSejmu" – napisała na Twitterze i Facebooku Róża Thun.

Do sprawy odniósł się już Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu. „Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi"- napisał.

Nie uszło to uwadze internautów. "Nie, to nie jest literówka. To kolejny przykład na to, że zatrudniacie osoby skrajnie niekompetentne gdzie tylko się da. I nie obchodzi was, że mogą skompromitować najwyższe polskie urzędy, czy niszczyć instytucje. Ważne, że są z układu" - skomentował wpis jeden z użytkowników Twittera.

Inny dodał: „Powiem tak, nie powinno się zdarzyć. Tu ma pan rację. Ale się zdarzyło, bo czegoś albo kogoś pan nie dopilnował. Zawalił pan sprawę".

A jeszcze inny skwitował: "Trochę to surrealistyczne, że Pan Grzegrzółka przeprasza panią Różę, za napisanie Ruża ;) Jadę na granicy moich możliwości ortograficznych".

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą prezydencką kadencję ma się odbyć 6 sierpnia w sali plenarnej Sejmu.

Już wiadomo, że na uroczystości nie pojawią się byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Udziału w uroczystości nie weźmie też senator Wadim Tyszkiewicz, czy były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Najprawdopodobniej zabraknie też Donalda Tuska, który rozpoczął właśnie urlop.

Prezydium klubu Platformy Obywatelskiej ma dziś podjąć decyzję czy zbojkotuje uroczystości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA