fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kukiz: Groby Polaków będą zarośnięte

Paweł Kukiz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
System można obalić zbrojnie lub demokratycznie. Ja opowiadam się za tym drugim rozwiązaniem - mówił w TVP Info Paweł Kukiz.

Były kandydat na prezydenta ostrzegł jednocześnie, że jeżeli wynik referendum ws. JOW będzie korzystny dla zwolenników jednomandatowych okręgów wyborczych, a władza nie zdecyduje się na zmianę ordynacji to "różnie może być", sugerując, że wówczas może dojść do "zbrojnej" próby obalenia systemu. Zaznaczył przy tym, że on sam nie zamierza sięgać po takie środki, ale "zna nastroje społeczne".

Według Kukiza system polityczny w Polsce musi być zmieniony, bo jeśli stanie się inaczej wówczas "dzieci (Polaków) będą za granicą, a groby będą zarośnięte". Były kandydat na prezydenta dodał, że obalenie JOW to szansa na "obalenie systemu pomagdalenkowego".

Kukiz mówił też dlaczego jest przeciw finansowaniu partii z budżetu państwa. Przypomniał, że jego kampania prezydencka kosztowała ok. pół miliona złotych, a pieniądze na nią zebrał z datków. - Jakim prawem oni wyciągają mi z kieszeni choćby nawet jeden grosz? – pytał o polityków partii parlamentarnych dodając, że nie sympatyzuje z żadną z nich.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA