fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jarosław Gowin: Wyliczenia PiS muszą być weryfikowane

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Robert Gardziński
Jarosław Gowin powiedział, że wyliczenia przedstawione przez Beatę Szydło, w dużej mierze pokrywają się kalkulacjami ekspertów jego partii

Beata Szydło zaprezentowała w sobotę program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatka na stanowisko premiera przedstawiła wyliczenia kosztów i źródeł finansowania najważniejszych obietnic. Z przedstawionego programu wynika, że propozycja 500 złotych na dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie wieku emerytalnego pochłonie z budżetu 39 miliardów złotych. Z drugiej strony przychody do budżetu mają wynieść 73 miliardy złotych.

Lider Polski Razem Jarosław Gowin powiedział, że wyliczenia te będą musiały być weryfikowane. Jednocześnie przyznał, że trzeba dokonać korekty jeśli chodzi o wpływy z VAT.

– To nie są życzenia, to są wyliczenia, które oczywiście mogą być kwestionowane i dyskutowane; my jesteśmy na tę dyskusję otwarci. Każde takie prognozy makroekonomiczne muszą być oparte na pewnych założeniach, które trzeba poddać dyskusji – skomentował w TVP Info Gowin.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA