fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marine Le Pen ponownie wybrana na szefową Zjednoczenia Narodowego

AFP
Na niedzielnym kongresie partii Marine Le Pen została ponownie wybrana na szefową skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego.

Zjednoczenie Narodowe, które było typowane na zdecydowane zwycięzcę w wyborach regionalnych w zeszłym miesiącu, okazał się bezsilny po tym, jak nie udało mu się wygrać w żadnym z 13 regionów.

Wyniki postawiły pod znakiem zapytania strategię Marine Le Pen, która próbowała odświeżyć wizerunek swojej partii i pozycjonować ją jako bardziej mainstreamową siłę prawicową.

Na kongresie partii członkowie w niedzielę zdecydowanie opowiedzieli się za swoją liderką. W głosowaniu internetowym i korespondencyjnym Le Pen uzyskała 98,35 proc. głosów.

25-letni Jordan Bardella został w niedzielę mianowany "pierwszym wiceprzewodniczącym", co pozwoli mu zastąpić Le Pen na czele partii podczas jej kampanii prezydenckiej.

Sondaże wskazują, że wybory sprowadzą się do kolejnego pojedynku między Le Pen a prezydentem Emmanuelem Macronem, który w drugiej turze wyborów w 2017 roku pokonał antyimigracyjną kandydatkę.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA