fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prof. Flis: Polityków lokalnych traktowano jak petentów, teraz role mogą się odwrócić

Jarosław Flis
Fotorzepa, Piotr Guzik
Konrad Fijołek, rzeszowski radny i samorządowiec popierany przez opozycję, wygrywa wybory prezydenckie w Rzeszowie. Opozycja mówi: to początek politycznych zmian w całej Polsce. Czy rzeczywiście tak będzie? O tym z prof. Jarosławem Flisem, politologiem z UJ, rozmawia Michał Kolanko.

– Najłatwiej jest przekonać wyborców w miejscu, gdzie podział jest pół na pół. Rzeszów był dobrym miejscem do eksperymentów – komentuje gość podcastu „Game Changer”.

– Partia rządząca jest osłabiona, sama zafundowała sobie porażkę na własne życzenie, oddając tak bardzo pole, a opozycja wykorzystała – mówi prof. Flis. – Ta sytuacja o tyle nie zmienia wiele, że PiS wcześniej nie rządził w Rzeszowie, ani w żadnym mieście wojewódzkim czy powyżej 100 tys. mieszkańców. Tu nie ma odbijania władzy, którą wcześniej miała partia rządząca – dodaje.

Czy wyniki wyborów w Rzeszowie zmienią polską politykę? Czy opozycja wykorzysta szansę jaką dostała? Czy PO zachowa pozycję dominująca? Czy w tym roku odbędą się wybory parlamentarne? O tym w nowym odcinku podcastu „Game Changer”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA