Reklama

CDU popiera kandydaturę Lascheta na kanclerza Niemiec

Armin Laschet, lider CDU, zyskał wsparcie kierownictwa swojej partii na zamkniętym spotkaniu, jako kandydat CDU/CSU na kanclerza w nadchodzących wyborach do Bundestagu - podaję we wtorek źródła w CDU.

Aktualizacja: 20.04.2021 06:29 Publikacja: 20.04.2021 05:22

CDU popiera kandydaturę Lascheta na kanclerza Niemiec

Foto: AFP

arb

Koalicja CDU/CSU nie podjęła jeszcze formalnej decyzji kto będzie kandydatem chadeków na kanclerza w wyborach, w których po raz pierwszy od 2005 roku o urząd kanclerza nie będzie ubiegać się Angela Merkel.

Laschet, jako lider CDU, jest naturalnym kandydatem do ubiegania się o fotel kanclerza, ale chęć startu w wyborach w tej roli zgłasza też premier Bawarii, lider CSU, Marcus Soeder.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Emmanuel Macron przedstawi sądowi dowody, że jego żona jest kobietą
Polityka
Donald Trump uderza w Antifę. Nazywa ją organizacją terrorystyczną
Polityka
USA: Jimmy Kimmel znika z anteny ABC po uwagach o śmierci Charliego Kirka. Donald Trump nie kryje radości
Polityka
Donald Trump chce się pogodzić z Indiami, ale Narendra Modi utrzymuje dystans
Polityka
Tydzień po wyroku Bolsonaro usłyszał diagnozę. Syn: Mój ojciec już wygrał twardsze bitwy
Reklama
Reklama